O edici

Poutníci jsou mosazné medaile (z bílé mosazi). Všechny medaile mají průměr 36 mm a tloušťku 3 mm. Medaile jsou oboustranně ručně malované. Každý Poutník je očíslován, kvůli sběratelské soutěži.  Medaile v edici zachovávají jednotné základní znaky.

Na přední straně je zobrazeno dané významné místo. Rozvržení popisu v mezikruží a obrázku uvnitř se nemění. Zadní strana zůstává jednotná a zachovává charakter edice. Zároveň obsahuje i pořadové číslo poutníka v edici.

Medaile jsou dodávány v plastovém blistru, který je gelovými čočkami uchycen na sběratelské kartě. Ke kartě patří odjímatelný pohled (mezi kartou a pohledem je jemná perforace). Na kartě je zobrazeno logo edice, pořadové číslo Poutníka, QR kód s odkazem na příslušnou webovou stránku medaile a soutěžní kupón. Na zadní straně sběratelské karty poté naleznete povídání k dané významné památce.

Záměrem této edice je poskytnout návštěvníkům významných českých památek hodnotnou upomínku v jednotné podobě a za dostupnou cenu. Doporučená prodejní cena medailí činí na všech památkách 120 Kč za kus.

Emise Poutníků je průběžně doplňována o další novinky a aktualizována na stránkách naší společnosti.